Sport

Heroi lokal Ings po e udhëheq me gola Southamptonin

Heroi lokal Ings po e udhëheq me gola Southamptonin

Danny Ings është në “zjarr” dhe ka ngritur lart ekipin e tij të vendlindjes, nga pozita e fundit në tabelë ku qëndronte kohë më parë. 

Southamptoni ka fituar gjashtë nga nëntë ndeshjet e fundit të Premier Leagues dhe në këtë periudhë vetëm Liverpooli ka fituar më shumë pikë, pasi skuadra e trajnerit Ralph Hasenhuttl është transformuar plotësisht. Ings ka shënuar mbi 50 për qind të golave dhe padyshim se është më i merituari për fitoret ndaj Tottenhamit e Leicesterit, ku shënoi golat vendimtarë, shkruan sot Koha Ditore.