Liverpooli refuzon 2 ekipe për huazim të Shaqirit

Liverpooli refuzon 2 ekipe për huazim të Shaqirit

21 January 2020 15:27

Liverpooli do ta mbaj Xherdan Shaqirin së paku deri në fund të sezonit.

“Të kuqët” kanë refuzuar ofertën e Romës dhe Sevillas për huazim të Shaqirit, raporton goal.

Për Shaqiri janë duke u interesuar shumë skuadra evropiane pasi ai nuk ka arritur që të gjej një vend aktiv në skuadrën e Jurgen Kloppit gjatë këtij sezoni, transmeton Koha.net.

28 vjeçari është paraqitur vetëm tre herë nga fillimi i lojës me ekipin e Liverpoolit, paraqitja e fundit e tij ishte kundrejt Monterreyit gjatë muajit të kaluar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme