Sport

Ronaldo, shënuesi i pestë më i mirë në histori

 

Cristiano Ronaldo është ngritur në pozitën e pestë në listën e golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave, këtë javë. Ylli portugez shënoi dy gola në fundjavë në fitoren e Juventusit ndaj Parmës dhe një tjetër të mërkurën mbrëma në fitoren e skuadrës së tij në Kupën e Italisë ndaj Romës.

Sulmuesi 34-vjeçar ka shënuar në shtatë ndeshje rresht në Serie A, ndërsa Juventusi ka krijuar epërsi prej katër pikëve në krye të renditjes. Ai, po ashtu, e ndihmoi Juventusin në fitoren ndaj Romës në Kupën e Italisë dhe ka bërë një hap para në listën e golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave, shkruan sot Koha Ditore.