Sport

Zion Williamson shkëlqen në debutimin e shumëpritur

 

Zion Williamson më në fund mori lejen për të luajtur dhe ai ngriti në këmbë NBA-në dhe “Smoothie King Center”, në ndeshjen e tij të parë.

Pas disa momenteve jo të mira në fillim, Williamson largoi nervat dhe ngriti në këmbë tifozërinë e fjetur në mënyrë të papritur në debutimin e tij në NBA, duke dhuruar spektakël nga gjuajtjet për tri pikë në çerekun e katërt, ndërsa e ktheu New Orleans Pelicansin në lojë ndaj San Antonio Spurs, shkruan sot Koha Ditore.