Sport

Liga e Kampionëve, rruga e vetme e Guardiolas për ta shpëtuar stinorin

Liga e Kampionëve, rruga e vetme e Guardiolas për ta shpëtuar stinorin

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, kohë më parë ka pranuar se titulli i Premier Leagues është i Liverpoolit këtë stinor, mirëpo sulmi i shthurur dhe mbrojtja e ngathët e skuadrës së tij janë duke u bërë trend shqetësues.

Humbja e gjashtë këtë stinor, në udhëtim ndaj Tottenhamit të dielën 2:0, nënkupton se Manchester City ka humbur po aq herë këtë stinor sa në 84 ndeshjet e kaluara në ligë nën drejtimin e Guardiolas dhe po mbështetet në garat e kupës për ta shpëtuar stinorin, shkruan sot Koha Ditore.