Federata merr masa për skandalin, pasi e heshti për interesa të saj

Federata merr masa për skandalin, pasi e heshti për interesa të saj

Tahir Sopi Tahir Sopi 06 February 2020 08:50

Nga një e ndezur e cigares me uniformë të Përfaqësueses në pritje të aeroplanit, dukej skandal i mjaftueshëm nga lojtarët e futsallit për të mos i marrë fare me vete.

Por Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e heshti skandalin, ku tre reprezentues të Kosovës u panë teksa tymosnin në ambientet e jashtme të Aeroportit të Prishtinës, ndërsa po prisnin të niseshin për në Gjeorgji për të zhvilluar fazën kualifikuese për “Euro 2022”, shkruan sot Koha Ditore.

Përfaqësuesja e futsallit shkoi në Gjeorgji, fitoi një ndeshje, dy të tjera i humbi dhe u kthye në vend. Dhe, vetëm pas kthimit, Federata ka marrë vendim ta dënojë skandalin.

Të mërkurën, tre futbollistët që u fotografuan nga një tifoz duke pirë cigare janë suspenduar nga Përfaqësuesja e futsallit me vendim të Këshillit për Çështje Emergjente pranë FFK-së. Lojtarët janë Oso Gjinovci, Dardan Topilla dhe Bajram Ramadani.

Komisioni ka dhënë edhe arsyetimin, ndërkohë kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka treguar pse Federata nuk është marrë menjëherë me incidentin...(Gjerësisht, sot në “Kohën Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme