Sport

Sfidat e Bergwijnit për të arritur deri në Premier League

Sfidat e Bergwijnit për të arritur deri në Premier League

Steven Bergwijn u prezantua para tifozëve të Tottenhamit në fundjavë, me një gol të bukur të shënuar në debutim ndaj Manchester Cityt.

Dhe sulmuesi holandez, që i ka kushtuar Tottenhamit 30 milionë euro, do të shikojë të mbajë serinë e shënimeve te gjiganti londinez, ndërsa po vazhdon të adaptohet te klubi i ri. Një atribut që e ka dalluar atë në fitoren 2:0 ndaj Cityt të Pep Guardiolas, ishte kontrolli shumë i mirë i topit kur ishte në presion, shkruan sot Koha Ditore.