Sport

Pas dënimit nga UEFA, City rrezikon që t’i reduktohen pikët në ligë

Pas dënimit nga UEFA, City rrezikon që t’i reduktohen pikët në ligë

UEFA sot e ka dënuar Manchester Cityn me përjashtim për dy sezone në Ligën e Kampionëve dhe e ka gjobitur me 30 milionë euro, por ky nuk është dënimi i vetëm që mund të pësojë kampioni anglez.

Mediat britanike raportojnë tani se City rrezikon që të dënohet nga Premier Liga me heqje të pikëve në ligë, transmeton Koha.net.