Sport

Yllin e favorizon forma e mirë, Pejën tradita

 

Seria prej tetë fitoreve e ka ndihmuar Golden Eagle Yllin të arrijë aty ku nuk ishte më parë – në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Skuadra suharekase këtë vit ka fituar gjashtë ndeshje kampionale, që i kanë shërbyer për të ngritur formën dhe për të gjetur ritmin për turneun final të Kupës. 

Për Kupë, Ylli fitoi çerekfinalen dhe gjysmëfinalen, për të dërguar serinë në tetë fitore. Tash Ylli synon të bëjë edhe hapin tjetër e njëkohësisht të vazhdojë serinë – të fitojë finalen me Pejën dhe të sigurojë trofeun e parë në basketbollin kosovar, shkruan sot Koha Ditore.