Sport

Man Utd mposht Chelsean dhe i afrohet në tri pikë

Man Utd mposht Chelsean dhe i afrohet në tri pikë

Manchester United ka fituar derbin ndaj Chelseat për të bërë një hap të madh drejt afrimit me zonën që dërgon në Ligën e Kampionëve. Të hënën mbrëma Unitedi fitoi 2:0 në udhëtim ndaj Chelseat, në kuadër të xhiros së 26-të të Premier Leagues angleze.

Anthony Martial shënoi për 1:0 në minutën e 45-të, ndërsa rezultatin përfundimtar e vendosi Harry Maguire në minutën e 66-të.