Sport

Shtyhen edhe disa ndeshje në Serie A dhe B shkaku i koronavirusit

Shtyhen edhe disa ndeshje në Serie A dhe B shkaku i koronavirusit
 

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka marrë vendim që të gjitha ngjarjet sportive që zhvillohen në rajonin e Lombardisë dhe Venetos të shtyhen për shkak të shqetësimeve rreth koronavirusit.

E kjo ka prekur tre ndeshje futbolli në Serie A dhe një në Serie B, transmeton Koha.net.