Lazio mposht Genoan Foto: Reuters

Lazio mposht Genoan

23 February 2020 14:30

Lazio ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Genoa, me rezultat prej 2 me 3.

Marushiq shënoi golin e parë në minutën e dytë të takimit, transmeton Koha.net.

Shifrat i dyfishoi Immobile duke shënuar në minutën e 51 të ndeshjes.

Cassata e ngushtoi rezultatin vetëm gjashtë minuta më vonë.

Por, Lazio shënoi sërish përmes Cataldit në minutën e 71.

Genoa arriti të ngushtojë rezultatin por nuk arriti të marrë pikë nga kjo ndeshje.

Golin e fundit e shënoi Criscito në minutën e 90 nga penaltia.

Te Lazio në portë ishte reprezentuesi i Shqipërisë, Thomas Strakosha dhe u ndëshkua me të verdhë. Te Genoa luajti tërë ndeshjen Valon Behrami.

Lazio mban vendin e dytë tani me 59 pikë, derisa Genoa në vendin e 18 ka 22 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme