Vallqi asiston në barazimin e Salzburgut

Vallqi asiston në barazimin e Salzburgut

23 February 2020 19:00

Mbrojtësi kosovar Albert Vallqi ka asistuar një gol në Brazimin 2:2 që Salzburgu e arriti të dielën si mysafir i Austria Vjenës në xhiron e 20-të të Bundesligës gjermane.

Vallqi asistoi golin e parë të ndeshjes të shënuar nga Patson Daka në minutën e 7-të. Futbollisti kosovar u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 23-të, ndërsa luajti tërë ndeshjen.

Për Salzburgun titullar ishte edhe Mërgim Berisha dhe luajti 90 minuta, para se të zëvendësohej nga Sekou Koita.

Salzburgu pas 20 ndeshjeve zë vendin e dytë me 45 pikë, tri më pak se LASK-u.


 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme