Wolfsburgu shënon fitore të thellë kundër Mainzit

Wolfsburgu shënon fitore të thellë kundër Mainzit

23 February 2020 19:53

Wolfsburgu ka shënuar fitore të thellë kundër Mainzit të dielën, në xhiron e 23-të të Bundesligës gjermane.

Wolfsburgu triumfoi 4:0 në shtëpi. Josip Brekalo (21’), Renato Steffen (45’, 68’) dhe Yanniock Gerhardt (49’) shënuan golat për Wolfsburgun.

Admir Mehmedi u aktivizua për Wolfsburgun nga minuta e 74-të.

Wolfsburgu zë vendin e shtatë me 34 pikë pas 23 ndeshjeve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme