Sport

Koulibaly afër transferimit te Parisi

Koulibaly afër transferimit te Parisi
 

Qendërmbrojtësi senegalez Kalidou Koulbaly është afër transferimit te klubi kampion francez Paris Saint-Germain, njofton “Calciomercato” të enjten, transmeton Koha.net.

Koulibaly raportohet se ka blerë një pronë në Paris dhe po pritet të zhvendoset atje. Napoli është duke u munduar të mbajë Koulibalyn. Klubi italian po kërkon 150 milionë euro për të liruar Koulibalyn.