Sport

Derbi Juventus – Inter do të luhet më 9 mars

Derbi Juventus – Inter do të luhet më 9 mars

Derbi i Italisë mes Juventusit dhe Interit do të luhet më 9 mars, pas arritjes së marrëveshjes mes Federatës së Futbollit të Italisë dhe Serie A, shkruajnë mediumet italiane, transmeton Koha.net.

Disa ndeshje të kampionatit italian është dashur të shtyhen për shkak të përhapjes së koronavirusit në vend.