Sport

Ndeshjet në Premier League mund të luhen pa shikues nëse përhapet koronavirusi në Britani

Ndeshjet në Premier League mund të luhen pa shikues nëse përhapet koronavirusi në Britani

Krerët e Premier Leagues dhe ata të Federatës së Futbollit të Anglisë janë duke planifikuar që të zhvillojnë ndeshjet pa shikues, nëse koronavirusi përhapet më tepër në Britani, raporton “The Sun” të martën, transmeton Koha.net.

Krerët e Konfederatës Evropiane të Futbollit (UEFA) kanë biseduar vetëm dy minuta për ndikimin potencial të koronavirusit në futbollin vropian. Por, në Angli kjo çështje po merret më seriozisht.