Sport

Liverpooli i papërsosur i jep shpresë Atleticos

Liverpooli i papërsosur i jep shpresë Atleticos

Fitorja e Liverpoolit me rezultatin 2:1 ndaj Bournemouthit të shtunën u prit me një ndjenjë të pazakontë të çlirimit në “Anfield”.

Liverpooli ka fituar 22 ndeshje rresht në ligë në shtëpi dhe ka krijuar një epërsi prej 25 pikëve në krye të Premier Leagues.