Sport

Ligat e mëdha kërkojnë shtyrjen e Euro 2020

Ligat e mëdha kërkojnë shtyrjen e Euro 2020

UEFA ka insistuar se askush nuk ka kërkuar që të shtyhet Kampionati Evropian i futbollit i këtij viti, por njoftohet se të enjten një kërkesë të tillë do të bëjë Serie A e Italisë, Bundesliga e Gjermanisë, La Liga e Spanjës dhe Ligue 1 e Francës, njofton agjencia ANSA të mërkurën, transmeton Koha.net.

Evropiani është paraparë të nisë më 12 qershor në Romë, gjë që është praktikisht e pamundur që ligat të mbyllin stinorin me kohë duke marrë parasysh shtyrjet që janë bërë për shkak të koronavirusit.