FFK pezullon ndeshjet e futbollit në afat të pacaktuar Foto: FFK

FFK pezullon ndeshjet e futbollit në afat të pacaktuar

13 March 2020 21:52

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës pezullohet kampionati i futbollit në të gjitha kategoritë në afat të pacaktuar deri në një vendim të ri.

“Ky vendim vjen pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në vendin tonë dhe si masë për parandalimin e përhapjes së këtij virusi”, ka thënë FFK-ja në një njoftim për media.

FFK fton futbollistët, punëtorët sportivë dhe qytetarët që të qëndrojnë të qetë dhe ta luftojmë së bashku këtë pandemi pa panik por me kujdes të shtuar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme