Sport

Finalja e Ligës së Kampionëve më 27 qershor

Finalja e Ligës së Kampionëve më 27 qershor

Finalja e Ligës së Kampionëve është shtyrë për 27 qershor nga UEFA, ka bërë të ditur Marca, transmeton Koha.net.

Vendimi është marrë në videokonferencën që UEFA ka pasur me asociacionin e klubeve evropiane, federatat nacionale dhe me ligat.

Finalja e Ligës së Evropës ndërkohë do të zhvillohet më 24 qershor.