Milani ia ka vënë syrin Goetzes

Milani ia ka vënë syrin Goetzes

25 March 2020 12:32

Milani është duke u interesuar për të transferuar futbollistin ofensiv të Borussia Dortmundit, Mario Goetze, shkruan “Corriere dello Sport”, transmeton Koha.net.

Goetze ka pasur probleme të shumta jashtë fushe që kur u kthye nga Bayern Muencheni te Dortmundi. Ai e ka pasur të vështirë të sigurojë minutazhë.

Gazeta gjermane “Bild” ka raportuar në mars se Goetze është i gatshëm të largohet nga Bundesliga gjermane dhe të sfidojë veten në Serie A. Milani është duke u interesuar për të transferuar gjermanin. Kontrata e Goetzes 27-vjeçar me Dortmundin i skadon në qershor të këtij viti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme