Sport

Kryebashkiaku i Bergamos thotë se ndeshja Atalanta – Valencia ishte “bombë biologjike”

Kryebashkiaku i Bergamos thotë se ndeshja Atalanta – Valencia ishte “bombë biologjike”

Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori ka thënë se ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Atalantas dhe Valencias më 19 shkurt në Milano ka qenë një lloj “bombe biologjike”, që ka kontribuar në përhapjen e koronavirusit.

Italia e Spanja janë dy nga vendet më së rëndi të goditura nga koronavirusi. Rajoni i Lombardisë ku gjendet Bergamo, është një nga rajonet që është prekur më së rëndi.