Federer ndan një milion franga për familjen në Zvicër Foto: Reuters

Federer ndan një milion franga për familjen në Zvicër

25 March 2020 14:33

Ylli i tenisit Roger Federer ka vendosur të ndajë një milion franga zvicerane (940 mijë euro) për familjet në nevojë në Zvicër pas krizës së krijuar nga koronavirusi.

“Mirka dhe unë kemi vendosur, që të japim një milion franga zvicerane për familjet më të rrezikuara në Zvicër. Kontributi ynë është vetëm fillimi”, ka shkruar Federer në “Instagram”. “Shpresojmë që të na bashkohen tjerët për të ndihmuar familjet në nevojë. Së bashku mund të kalojmë këtë krizë. Qëndroni të shëndetshëm”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme