Bonaventura afër transferimit te Lazio

Bonaventura afër transferimit te Lazio

25 March 2020 19:35

Mesushori i Milanit, Giacomo Bonaventura është afër transferimit te Lazio, njofton “Calciomercato” të mërkurën, transmeton Koha.net.

Kontrata e Bonaventuras me Milanin skadon në verën e këtij viti dhe 30-vjeçari pritet t’i bashkohet Lazios si lojtar i lirë.

Bonaventura këtë edicion ka luajtur 19 ndeshje në të gjitha garat, ndërsa ka realizuar tre gola. Ai te Milani gjendet që nga vera e vitit 2014, kur kaloi nga Atalanta për shtatë milionë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme