Galatasaray kërkon të huazojë Shaqirin Foto: Reuters

Galatasaray kërkon të huazojë Shaqirin

26 March 2020 11:05

Klubi i Superligës së Turqisë, Galatasaray kërkon të huazojë mesfushorin Xherdan Shaqiri nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar të verës dhe të ketë opsionin për të blerë atë pas një viti, shkruan “Fotomac”, transmeton Koha.net.

Shaqiri po pritet të largohet nga Liverpooli në verë. Por, krerët e Liverpoolit po shpresojnë të shesin Shaqirin dhe kërkojnë 30 milionë euro. Mesfushori kosovar ka pasur probleme të shumta me lëndime këtë stinor. 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme