Sport

Bale paralajmëron që mos të nxitohet me rifillimin e La Ligas

 

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale, thotë se nuk duhet të ketë nxitim për të rifilluar La Ligën pas pezullimit nga përhapja e koronavirusit, pasi Federata e Futbollit e Spanjës po planifikon testime të futbollistëve dhe rikthim të skuadrave në stërvitje.

Testimi i futbollistëve po diskutohet me qëllim të përfundimit të sezonit, në mënyrë që të shmanget fatkeqësia financiare, transmeton KOHA shkrimin e AFP-së