Sport

Chiellini e admiron Suarezin për kafshimin në Botërorin 2014

Chiellini e admiron Suarezin për kafshimin në Botërorin 2014

Luis Suarez ka marrë dënim të rëndë për kafshimin e tij famëkeq ndaj Giorgio Chiellinit, por mbrojtësi i Italisë pranon se e admiron sulmuesin e zjarrtë për veprimet e tij.

Saurez ngjalli reagime të shumta në vitin 2014, gjatë Botërorit, kur në ndeshjen shumë luftarake në mes të Uruguait dhe Italisë e kafshoi në krah Chiellinin. Ai shmangu dënimin në fushë, por më pas u dënua me katër ndeshje moslojë për veprimet e tij.