Sport

FFK-ja s’parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar infektohet me COVID-19

 

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar apo punonjës i ndonjë klubi të Superligës infektohet me koronavirus gjatë kësaj faze dhe ndeshjeve kampionale, që pritet të rifillojnë në fillim të muajit të ardhshëm. Në FFK janë të vendosur ta çojnë deri në fund edicionin që u pezullua në muajin mars shkaku i përhapjes së koronavirusit.

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, ka thënë se vendimet e ardhshme do t’i marrin sipas rekomandimeve nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK).