Sport

Xhaka është mahnitur me nivelin e lartë të ndeshjeve të Bundesligës

Xhaka është mahnitur me nivelin e lartë të ndeshjeve të Bundesligës

Bundesliga e Gjermanisë ka nisur të shtunën e kaluar dhe është bërë kështu liga e parë e madhe evropiane e futbollit që ka vazhduar pas paraqitjes së koronavirusit. Ndeshjet janë luajtur pa shikues, por cilësia nuk ka munguar.

Të paktën kështu vlerëson Granit Xhaka, mesfushori i Arsenalit, që ka luajtur në Gjermani nga vitit 2012 deri në vitin 2016 për Borussia Moenchengladbachun.