Sport

PSG-ja ofron 50 milionë euro për Icardin

PSG-ja ofron 50 milionë euro për Icardin

Paris Saint-Germaini ka bërë ofertë fillestare prej 50 milionë euro për Mauro Icardin e Interit.

Icardi ka qenë i huazuar te PSG-ja nga vera e kaluar, ndërsa marrëveshja përfshinë opsionin për blerjen e tij nga klubi francez për 70 milionë euro. Por, sipas Sky Sports, PSG-ja ka ofruar 50 milionë euro dhe 10 milionë të tjera nëse plotësohen kritere të caktuara.