Sport

Shkëlqimi i Bayernit dhe i Dortmundit para “Klasikes” gjermane

Shkëlqimi i Bayernit dhe i Dortmundit para “Klasikes” gjermane

 Katër ndeshje, 13 gola dhe gjashtë pikë për secilin ekip pa dhënë ndonjë mund shumë të madh. Bayern Munichu dhe Borussia Dortmundi kanë shënuar disa prej rikthimeve më komode, por që të dyja skuadrat e dinë se do t’u duhet edhe një shtytje e madhe kur takohen me njëri-tjetrin të martën.

Për afro gjashtë minuta, të shtunën në mbrëmje, kampioni në fuqi u vu në vështirësi. Hero i Eintracht Frankfurtit ishte Martin Hinteregger, që shënoi dy herë nga goditjet e këndit brenda pak minutash në pjesën e dytë dhe “Shqiponjat” ishin vetëm një gol larg kundërshtarit të tyre, që kishin krijuar epërsi 3:0.