Sport

Tebas paralajmëron lojtarët e Servillas që thyen rregullat

Tebas paralajmëron lojtarët e Servillas që thyen rregullat

Kreu i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se futbollistët duhet të veprojnë me përgjegjësi për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, pasi katër lojtarë të Sevillas kanë thyer rregullat e qeverisë për mbajtje të distancës sociale.

Treshja argjentinasi Ever Banega, Lucas Ocampos dhe Franco Vazquez, si dhe sulmuesi holandez Luuk de Jong, janë fotografuar duke festuar përkrah tetë personave tjerë gjatë fundjavës.