Sport

Trajneri i Werderit kërkon më tepër angazhim në sulm nga Rashica

Trajneri i Werderit kërkon më tepër angazhim në sulm nga Rashica

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka kërkuar nga ylli i Kosovës, Milot Rashica, që të angazhohet më tepër në sulm dhe të jetë më i rrezikshëm, shkruan Kicker. Rashica në 11 ndeshjet e fundit në Bundesligës nuk ka realizuar gol.

Golin e fundit e shënoi në dhjetor ndaj Bayern Muenchenit. Rashica i ka shënuar shtatë gola dhe i ka asistuar katër tjerë.