Sport

Anulohet stinori në EuroLeague dhe EuroCup

Anulohet stinori në EuroLeague dhe EuroCup

Stinori 2019/20 i Euroligës dhe Eurocupit në basketboll nuk do të përfundohet. Krerët e ligës i kanë dhënë fund stinorit pas një takimi me aksionarët e 11 klubeve të licencuara: Real Madrid, Barcelona, Baskonia, Panathinaikos, Olympiacos, Fenerbahçe, Efes, CSKA Moska, Maccabi, Armani Milano dhe Zalgiris Kaunas.

Presidenti i Euroligës, Jordi Bertomeu, ka propozuar anulimin dhe klubet janë pajtuar pa pasur nevojë të votohet.