Sport

Pochettino do të synojë ta sjellë Kanen te Newcastle

Pochettino do të synojë ta sjellë Kanen te Newcastle

Mauricio Pochettino po shihet si favorit për të marrë postin e kryetrajnerit të Newcastle Unitedit dhe shënjestra e tij e parë për afatin kalimtar do të jetë sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane, shkruan “Todofichajes”.

Newcastle United po pritet të ndërrojë pronarë. Pronaraët e rinj kanë synime të mëdha. Pochettino sa ishte kryetrajner i Tottenhamit e ndihmoi Kanen të arrinte formën kulmore. Ai shpreson ta ketë yllin e Anglisë te Newcastle.