Sport

Espanyol dhe Leganesi do t’i kompensojë tifozët me bileta sezonale

Espanyol dhe Leganesi do t’i kompensojë tifozët me bileta sezonale

Tifozët e Espanyolit dhe Leganesit që kanë bileta për stinorin aktual, do të kompensohen me bileta sezonale për gjithë edicionin 2020-21. Ky kompensim do t’u bëhet atyre, për ndeshjet që do t'i humbasin këtë stinor për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar klubet e La Ligas.

La Liga pritet të rifillojë në qershor pa shikues. Liga është pezulluar në mars shkaku i pandemisë. Është ende e paqartë se kur do të lejohen tifozët në stadiume, ku ekspertët mjekësorë madje kanë thënë se është mirë të evitohen tubimet në masë derisa të zbulohet një vaksinë.