Sport

Bale befasohet për kritikat që merr për hobin e tij

Bale befasohet për kritikat që merr për hobin e tij
Foto: Reuters

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale ka thënë se ende është konfuz për atë se si dashuria e tij për golfin është debatuar aq shumë në Spanjë. Ai ka pyetur pse sportistët tjerë elitarë nuk kritikohen që e luajnë lojën.

Ndonëse ka fituar Ligën e Kampionëve me Realin dhe ka shënuar gola vendimtarë në tri finale, Bale ende ndan opinionin në Spanjë për përkushtimin e tij e po ashtu për lëndimet e shpeshta. Për lëndimet mediat në Spanjë shpesh ia kanë adresuar fajin hobit të tij për golfin.