Sport

Futbollisti Mbulu vdiq në moshën 23-vjeçare

Futbollisti Mbulu vdiq në moshën 23-vjeçare

Mbrojtësi i Morecambes, Christian Mbulu ka vdekur në moshën 23-vjeçare, ka njoftuar BBC.

Ish-futbollisti i Motherwellit në Skoci, kishte nisur karrierën profesionale në Millwall, ndërsa ka prezantuar edhe skuadra tjera në Angli si Brentwood, Braintree dhe Crewe.