Sport

Federata e Hendbollit e mohon se ka hequr dorë nga garat, kërkon që nesër të fillojnë stërvitjet

Federata e Hendbollit e mohon se ka hequr dorë nga garat, kërkon që nesër të fillojnë stërvitjet

Federata e Hendbollit të Kosovës e ka mohuar se ka hequr dorë nga garat. Duke komentuar deklaratën e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, kjo federatë thotë se me kohë e ka dorëzuar planin për kthim të aktiviteteve, duke u bazuar në lehtësimin e masave nga faza e tretë.

“Federata e Hendbollit të Kosovës ka pritur me befasi deklaratën e Ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia për mundësinë që garat e hendbollit mos të vazhdojnë. FHK-ja ka dorëzuar me kohë planin për kthim të aktiviteteve, duke u bazuar në lehtësimin e masave nga faza e tretë. Skuadrat tona presin që nesër të kthehen në stërvitje kurse më 13 qershor vazhdon edicioni i ndërprerë në mars. Plani ynë i detajuar është dorëzuar në MKRS dhe KOK, kurse plani parasheh masat adekuate për ruajtje të shëndetit për pjesëmarrësit”, thuhet në njoftim.