Sport

Grezda thotë se është fyer, por këtë nuk e kishte përmendur në mesazhin e parë pas ndeshjes

Grezda thotë se është fyer, por këtë nuk e kishte përmendur në mesazhin e parë pas ndeshjes

Mediat në Kroaci, por edhe ato në Mbretëri të Bashkuar, po shkruajnë vazhdimisht për incidentin e Eros Grezdës. Futbollisti kosovar i Osijekut të dielën mbrëma ka goditur me shuplakë në kokë futbollistin e Rijekës, Antonio-Mirko Çolak. Osijeku humbi 3:2 nga Rijeka në gjysmëfinale të Kupës së Kroacisë, ndërsa është vlerësuar se arbitrat e kanë dëmtuar shumë skuadrën e Osijekut.

Por pas ndeshjes, në parking, Grezda ka goditur në kokë Çolakun dhe për këtë pritet të ketë telashe të mëdha.