Sport

Futbolli rikthehet në arenën kryesore

Futbolli rikthehet në arenën kryesore
Foto: Prishtina FC

Në arenën kryesore në vend, atë “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të rifillojë gara e futbollit kosovar. Futbolli është ndërprerë në mes të marsit për shkak të paraqitjes së koronavirusit. Ka pasur dilema nëse edicioni do të vazhdojë, por u vendos që kampanja aktuale megjithatë të kompletohet.

Ndeshja që shënon rikthimin e futbollit është ajo në mes të Prishtinës dhe Drenicës. Këto dy skuadra takohen të martën (nesër) nga ora 18:00, në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Kosovës në futboll. Faza gjysmëfinale luhet me dy ndeshje. Në gjysmëfinalen tjetër, të mërkurën (16:00) takohen Ballkani e Feronikeli.