Sport

Skuadrat e Serie A do të kenë maratonë me nga dy ndeshje në javë

Skuadrat e Serie A do të kenë maratonë me nga dy ndeshje në javë

Skuadrat e Serie A do të kenë nga dy ndeshje në javë për pjesën e mbetur të edicionit. Edicioni në kampionatin italian është ndërprerë në mars për shkak të koronavirusit, ndërsa të hënën është publikuar orari i ndeshjeve të mbetura.

Liga italiane ka konfirmuar se edicioni do të rifillojë më 20 qershor dhe do të përfundojë më 2 gusht. Do të ketë ndeshje thuajse çdo ditë gjatë kësaj periudhe, për të kompletuar 12 xhirot e mbetura e po ashtu katër ndeshje të shtyra. Gjitha këto ndeshje duhet të zhvillohen brenda gjashtë javëve.