Sport

Bunjaku ende po magjeps në Gjermani me gola e mjeshtëri

Bunjaku ende po magjeps në Gjermani me gola e mjeshtëri
 

Albert Bunjaku është në fazë të vonshme të karrierës si futbollist, por golat dhe mjeshtëritë e tij ende po kryejnë punë në Gjermani. Jo në Bundesligë, por në nivel të pranueshëm, në kategorinë e tretë të Gjermanisë, që vlerësohet goxha shumë.

Ish-reprezentuesi i Zvicrës dhe i Kosovës është golashënuesi më i mirë në kategorinë e tretë gjermane. Ka shënuar 17 gola. Asnjë gol nuk e ka nga penalltia. Shifrën prej 17 golave e ka arritur në 28 ndeshje.