Sport

Kapiteni i Besës ka 17 stinorë me këtë skuadër

Kapiteni i Besës ka 17 stinorë me këtë skuadër

Fetim Kasapi i ka 22 vjet karrierë në futboll, e 17 prej tyre i ka të kaluara te klubi i qytetit, Besa e Pejës.

Kapiteni i skuadrës pejane, Kasapi, 5 vjet të karrierës së futbollit i ka luajtur edhe në Mal të Zi e Shqipëri dhe 6 muaj në Suedi dhe vazhdon të jetë njëri nga kryesorët e Besës nga Peja. Futbollisti që realizoi edhe “panenka” në futbollin e Kosovës, në një intervistë për “Sportin në KTV”, ka thënë se kur e kishte bërë debutimin në Superligë në moshën 15-vjecare, nuk e kishte menduar se do të arrinte të mbijetonte kaq gjatë në futboll.