Sport

Besa e Trepça fitojnë dhe bëjnë një hap drejt finales pas pushimit tremujor shkaku i koronavirusit

Besa e Trepça fitojnë dhe bëjnë një hap drejt finales pas pushimit tremujor shkaku i koronavirusit
Foto: Driton Paqarada (arkiv)
 

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka bërë një hap të madh drejt arritjes së finales në elitën e hendbollit kosovar.

Skuadra pejane të shtunën, në palestrën “Karagaçi”, ka shënuar fitore ndaj Kastriotit me rezultatin 41:28.