Sport

Besa Famgas konfirmohet si skuadra më e mirë në hendboll, fitoi edhe Kupën

Besa Famgas konfirmohet si skuadra më e mirë në hendboll, fitoi edhe Kupën
 

Besa Famgas në konkurrencën e meshkujve dhe Vushtrria në atë të femrave janë fitues të Kupës së Kosovës këtë edicion në hendboll. Besa në finalen e luajtur të dielën në Prishtinë mposhti Prishtinën, 23:21, kurse Vushtrria atë të Istogut, 22:17.

Për klubin pejan ishte Kupa e nëntë në dekadën e fundit dhe të 11-in pasluftës.