Sport

Balaj tri, Zeqiri dy – pesë gola të shqiptarëve në ndeshjen e kampionatit zviceran

Balaj tri, Zeqiri dy – pesë gola të shqiptarëve në ndeshjen e kampionatit zviceran

Andi Zeqiri e hapi me gol në minutën e tetë dhe e mbylli me gol tjetër në minutën e 91-të. Por një tjetër futbollist shqiptar ishte trim i ndeshjes së kategorisë së dytë zvicerane të luajtur të premten mbrëma.

Është Liridon Balaj që realizoi tre gola për Aaraun që fitoj 5:4 ndaj Lausannes. Ndeshja i takoi xhiros së 28-të.