Sport

Ndikimi i madh i futbollistëve shqiptarë në Zvicër

Ndikimi i madh i futbollistëve shqiptarë në Zvicër
 

Tre futbollistë të rinj shqiptarë gjatë fundjavës së shkuar kanë debutuar në Superligën e Zvicrës. Te Baseli u paraqitën Elis Isufi e Tician Tushi, derisa Arian Kabashi te Sioni.

Ishin edhe tre prej 15 sa luajtën në total të shtunën dhe të dielën për dhjetë ekipet e elitës së futbollit zviceran.