Sport

Riberys i plaçkitet shtëpia në Firence

Riberys i plaçkitet shtëpia në Firence

Shtëpia e yllit francez të Fiorentinës, Franck Ribery në Firence është plaçkitur të dielën mbrëma, shkruan “La Repubblica”.

Ribery luajti në ndeshjen kundër Parmës të dielën dhe mori një lëndim të kyçit. Kur u kthye në shtëpi ai zbuloi se ishte plaçkitur. Ende po bëhet vlerësimi i gjërave që mungojnë. Por raportohet se janë vjedhur gjëra të vlefshme.